Dariusz Rosati

Efekty polityki PiS wobec UE

Jeszcze raz o budżecie UE, ponieważ sytuacja jest naprawdę poważna.

Stanowisko przyjęte przez polski rząd o tym, żeby blokować budżet unijny (do spółki z Węgrami) jest polityką nie tylko szkodliwą dla Polski, ale jest polityką samobójczą.

czytaj dalej

Veto Morawieckiego, czyli Polexit!

W przyszłym tygodniu Rada UE przyjmie rozporządzenie dotyczące powiązania wydatkowania środków z przestrzeganiem praworządności. Dwa państwa członkowskie sprzeciwiają się temu rozwiązaniu i grożą vetem w stosunku do budżetu unijnego. Są to Węgry i Polska.

czytaj dalej

Ameryka wybiera!

W USA wciąż trwa liczenie głosów, ale wszystko wskazuje na to, że nowym prezydentem zostanie Joe Biden. Odejście D. Trumpa to dobra wiadomość dla Polski i dla świata.

czytaj dalej

Pomoc potrzebna przedsiębiorcom

Polska jest w wielowymiarowym kryzysie! W świetle zapowiedzi rządu, że mamy mieć do czynienia z narodową kwarantanną potrzebne są nowe rozwiązania, które pomogą przedsiębiorcom.

czytaj dalej

PRM o rosnącej fali zakażeń koronawirusem

Dzisiejsze przemówienie premiera Morawieckiego w Sejmie to kolejny pokaz aroganckiej i kłamliwej propagandy sukcesu. Rząd nie ma sobie nic do zarzucenia, wręcz odwrotnie, Polska była najlepiej przygotowana do pandemii i radzi sobie z nią znakomicie.

czytaj dalej