Grupa EPL

Pytanie do Komisji dot. zaostrzenia kryteriów uzyskiwania wsparcia dotacyjnego dla inwestorów w strefie EOG

Pomoc regionalna jest bardzo ważnym elementem polityki finansowej Unii Europejskiej, a jej odpowiednie lokowanie na określonym obszarze może przyciągnąć lub zniechęcić inwestorów. Profesor Rosati w swoim pytaniu wyraził zainteresowanie nowym projektem rozporządzenia Komisji Europejskiej, które dotyczyć ma m. in. zaostrzenia kryteriów uzyskiwania wsparcia dotacyjnego dla inwestorów w strefie EOG. Zauważył jednak możliwą nieścisłość w czasowym obowiązywaniu nowych przepisów, w związku z czym zwrócił się do Komisji Europejskiej w celu uzyskania wyjaśnień.

Polecamy zapoznanie się z pytaniem!

czytaj dalej

Dariusz Rosati przewodniczącym delegacji PE ds Ukrainy

Rozwijanie dobrych stosunków między Unią Europejską i Ukrainą jest kluczowe nie tylko z powodu aktualnej sytuacji geopolitycznej. Stosunki unijno-ukraińskie są także ważne dla naszej części Europy. Jestem zadowolony, że tę ważną funkcję pełnić będzie Pola

Profesor Dariusz Rosati będzie przewodniczył Delegacji Parlamentu Europejskiego do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE - Ukraina. To kolejny organ PE, którym pokieruje Polak a także delegacja, o szczególnym znaczeniu dla Polski, wziąwszy pod uwagę miejsce Ukrainy w polityce zagranicznej naszego kraju.  

czytaj dalej

Quiz wiedzy o Unii Europejskiej - część V

czytaj dalej

Petycja w sprawie ekspresowej drogi S6

Profesor Rosati włączył się do akcji Głos Koszaliński i złożył swój podpis pod petycją w sprawie poparcia dla realizacji S6 na całym przebiegu od Szczecina, przez Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk do Trójmiasta.

Petycje podpisało już kilka tysięcy osób. Zachęcamy do złożenia swojego podpisu, można to zrobić w formie elektronicznej (https://www.petycjeonline.com/s6) lub w biurze prof. Dariusz Rosatiego w Koszalinie.

czytaj dalej