Dariusz Rosati

Wojna o zdrowie

Rząd #PiS chce przeznaczyć z dodatkowych pieniędzy, które obywatele wpłacili do budżetu, dziesięć razy tyle na armię, co na ochronę zdrowia. I to u progu czwartej fali #COVID19. Te pieniądze powinny iść na szpitale, a nie na czołgi.

czytaj dalej

Podatkowy Frankenstein wg PiS

#PolskiŁad okazał się jednym, wielkim chaosem podatkowym. Głównym skutkiem tej zmiany będzie likwidacja ulgi zdrowotnej i uderzenie w małe, polskie firmy. Ci, którzy mieli być beneficjentami tej zmiany, dostaną najbardziej po głowie.

czytaj dalej

Polexit

Wicemarszalek Sejmu poseł PiS Ryszard Terlecki zapowiada wyjście Polski z Unii Europejskiej. Powód? Unia chce żebyśmy przestrzegali praworządności i niezależności sądów. Czyli tego, co mamy zapisane w naszej Konstytucji.

czytaj dalej

Pierwszy od 40 lat stan wyjątkowy w Polsce

Dziś Sejm głosami PiS i Konfederacji poparł zarządzony przez prezydenta A. Dudę pierwszy od 40 lat stan wyjątkowy w Polsce. Poniżej wyjaśniam dlaczego Koalicja Obywatelska była temu przeciwna. Trochę to długie, ale naprawdę argumentów przeciwko stanowi wyjątkowemu jest dużo.

czytaj dalej

Dramat grupy Afgańczyków

Dramat grupy Afgańczyków koczujących na granicy z Białorusią podzielił Polaków niemal po równo - 45% uważa działania rządu za słuszne, 42% ocenia je krytycznie. I trudno się dziwić. W polityce międzynarodowej rzadko mamy do czynienia z jednoznacznymi wyborami - na ogół musimy szukać kompromisu między wartościami i interesami, między moralnością i odpowiedzialnością. Tak jest i w tym przypadku - oczywista konieczność ochrony granic zderza się tu z moralnym i prawnym obowiązkiem niesienia pomocy cierpiącym ludziom, którzy znaleźli się w sytuacji bez wyjścia.

czytaj dalej