Dariusz Rosati

Człowiek bez twarzy

Wszyscy wiemy, że to Rosja napadła na Ukrainę. Ale niektórzy zachodni politycy przestrzegają, aby nie upokarzać Putina i aby pozwolić mu wyjść z tego konfliktu z twarzą.

czytaj dalej

Nie wierzę...

Nie wierzę, że przyjęta wczoraj w Sejmie głosami PiS i „przystawek” ustawa o likwidacji Izby Dyscyplinarnej zgłoszona przez A. Dudę pozwoli na wypłacenie Polsce pieniędzy z KPO. Owszem, sam KPO będzie wreszcie zatwierdzony - zresztą zmarnowano na to cały rok - ale uruchomienie pieniędzy zależy od tego jak Komisja Europejska oceni wykonanie tzw. „kamieni milowych”. A jest oczywiste, że ustawa Dudy ani nie rozwiązuje problemu Izby Dyscyplinarnej, bo po prostu zastępuje ją nową Izbą Odpowiedzialności Zawodowej, ani nie przywraca zawieszonych sędziów do orzekania, ani nie usuwa drakońskich przepisów ustawy „kagańcowej”. A przede wszystkim nie likwiduje grzechu pierworodnego tzw. „reform” Ziobry, czyli neoKRS. To po prostu propagandowa mistyfikacja, której celem jest zwalenie odpowiedzialności za brak pieniędzy z KPO na UE i opozycję.

czytaj dalej

Obronili Ziobro w Sejmie

Posłowie PiS i Solidarnej Polski z pomocą niezawodnych pomagierów Kukiza i Mejzy wybronili wczoraj Z. Ziobrę przed wywaleniem z funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Bronił go też w Sejmie premier Morawiecki, którego Ziobro oskarżał o zdradę i nazywał „miękiszonem”. Jak można być tak tchórzliwym i tak dalece pozbawionym poczucia honoru, żeby chwalić człowieka który go bez przerwy podgryza.

czytaj dalej

DEBATA: Czy możemy czuć się bezpieczni?

Zapraszamy wszystkich serdecznie na debatę: Czy możemy czuć się bezpieczni?

24 maja (wtorek) godz. 18.00 Fort Sokolnickiego w Warszawie (ul.S.Czarnieckiego 51).

czytaj dalej

PiS trwoni pieniądze Polaków.

Koalicja Obywatelska złożyła projekt ustawy dotyczący emisji przez NBP obligacji antyinflacyjnych, które mają chronić oszczędności polskich rodzin, ograniczać inflację i skłonić banki do wzrostu oprocentowania depozytów. Oczekujemy od Pani Marszałek Witek procedowania tego projektu ustawy.

czytaj dalej