Dariusz Rosati

Obronili Ziobro w Sejmie

Posłowie PiS i Solidarnej Polski z pomocą niezawodnych pomagierów Kukiza i Mejzy wybronili wczoraj Z. Ziobrę przed wywaleniem z funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Bronił go też w Sejmie premier Morawiecki, którego Ziobro oskarżał o zdradę i nazywał „miękiszonem”. Jak można być tak tchórzliwym i tak dalece pozbawionym poczucia honoru, żeby chwalić człowieka który go bez przerwy podgryza.

czytaj dalej

DEBATA: Czy możemy czuć się bezpieczni?

Zapraszamy wszystkich serdecznie na debatę: Czy możemy czuć się bezpieczni?

24 maja (wtorek) godz. 18.00 Fort Sokolnickiego w Warszawie (ul.S.Czarnieckiego 51).

czytaj dalej

PiS trwoni pieniądze Polaków.

Koalicja Obywatelska złożyła projekt ustawy dotyczący emisji przez NBP obligacji antyinflacyjnych, które mają chronić oszczędności polskich rodzin, ograniczać inflację i skłonić banki do wzrostu oprocentowania depozytów. Oczekujemy od Pani Marszałek Witek procedowania tego projektu ustawy.

czytaj dalej

Kandydatura A. Glapińskiego na II kadencję na stanowisku prezesa NBP

Kandydaturę pana A. Glapińskiego na kolejną kadencję na stanowisku prezesa NBP oceniamy jednoznacznie negatywnie. Pierwszym i najważniejszym powodem jest to, że nie wypełniał on swoich konstytucyjnych i ustawowych obowiązków. Będąc przez 6 lat osobą odpowiedzialną za wartość polskiego pieniądza i za utrzymanie stabilności cen pan Glapiński zawiódł na całej linii. Polski złoty jest dziś słabszy o 10% w stosunku do euro i o 15% w stosunku do dolara USA niż 2 lata temu, a inflacja wymknęła się spod kontroli. W kwietniu przekroczyła 12% w skali roku i nadal rośnie, stanowiąc coraz większe utrapienie dla polskich rodzin.

czytaj dalej

Książka: EURO. MITY I FAKTY.

Polska jako członek Unii Europejskiej ma traktatowy obowiązek przyjęcia euro, po spełnieniu określonych warunków. Niestety, temat ten stał się w naszym kraju zakładnikiem doraźnych potrzeb walki politycznej. W debacie o euro niewiele jest rzeczowych argumentów, jeszcze mniej rzetelnych analiz, pełno za to zjadliwych ataków na Unię Europejską, populistycznych sloganów i zwykłych bzdur. Antyeuropejscy politycy, wspierani przez dyspozycyjnych „dziennikarzy”, obrzydzają Polakom wspólną walutę, strasząc wzrostem cen, zubożeniem obywateli, utratą suwerenności i podporządkowaniem polskiej gospodarki obcym interesom (oczywiście niemieckim). Dlatego postanowiłem obalić te szkodliwe mity, które za sprawą antyeuropejskiej propagandy rozpanoszyły się w świadomości społecznej. Efektem jest książka „Euro - mity i fakty”, wydana przez PWE. Polecam, Dariusz Rosati

czytaj dalej