Dariusz Rosati

TSUE: Izba Dyscyplinarna musi natychmiast zawiesić działalność

TSUE orzekł dziś, że powołując Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego przez upolitycznioną Krajową Radę Sądownictwa Polska naruszyła prawo unijne, w tym prawo do rzetelnego i niezależnego sądu.

czytaj dalej

Ryzykowna gra PiS z UE

Trybunał Konstytucyjny J. Przyłębskiej ma jutro ogłosić werdykt w sprawie zgłoszonej przez premiera M. Morawieckiego. Chodzi o stwierdzenie niezgodnosci Traktatów unijnych z polską Konstytucją, co miałoby zwolnić rząd polski z obowiązku wykonywania wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE, w tym wyroków dotyczących tzw. „reform” sądownictwa w Polsce.

czytaj dalej

Dlaczego Polska nie przystąpiła do Prokuratury Europejskiej?

Dlaczego polski rząd, w tym Minister Sprawiedliwości, nie chcą przystąpić do nowej instytucji, jaką jest Prokuratura Europejska?

czytaj dalej

STOP TVP.INFO

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, aby wspólnie zlikwidować TVP info i opłatę abonamentową. Powiedzmy w końcu dość finansowaniu z naszych podatków i pieniędzy tuby propagandowej partii rządzącej, codziennie używającej mowy nienawiści

czytaj dalej

Państwo "bez żadnego trybu"

Ten cytat z wystąpienia J. Kaczyńskiego w Sejmie w lipcu 2017 świetnie pasuje do tego, co wyprawia w Polsce obecna władza.
 

czytaj dalej