Dariusz Rosati

Trio: Morawiecki-Orban-Salvini

Dziś premier rządu polskiego M. Morawiecki spotkał się w Budapeszcie w z premierem Orbanem i szefem włoskiej partii La Lega (Liga Północna) Matteo Salvinim. Celem spotkania miało być utworzenie w Parlamencie Europejskim nowej grupy politycznej „obrońców tradycyjnych wartości”, a w przyszłości utworzenie nowego sojuszu państw w obronie przed liberalną Europą.

czytaj dalej

Podliczyliśmy Pana Obajtka!

Poseł KO Marek Sowa podliczył pana Obajtka. Od czasów wójtostwa w Pcimiu do objęcia prezesury ARiMR w 2015r p. Obajtek zarobił 1,2 mln zł (wg jego oświadczeń majątkowych), a zakupił nieruchomości na ponad 12 mln zł. I jeszcze musiał przecież za coś żyć.

czytaj dalej

Co z ratyfikacją EPO i KPO

Czy opozycja powinna poprzeć ratyfikację Europejskiego Planu Odbudowy i przygotowany przez rząd PiS Krajowy Plan Odbudowy?

czytaj dalej

Nie pojmuję...

Nie pojmuję, że Z. Ziobro i jego ludzie zdecydowali się na całkowicie bezprawne i sprzeczne z Konstytucją rozwalenie całego systemu niezależnego wymiaru sprawiedliwości w Polsce - od Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego począwszy, poprzez sądy okręgowe, rejonowe, na prokuraturze skończywszy.

czytaj dalej

Prezydent podpisał ustawę o 14 emeryturze.

1251 zł dla tych którzy pobierają emerytury do 2900 zł.

czytaj dalej