Grupa EPL

Raport na temat wykorzystania środków UE w woj. zachodniopomorskim

W Szczecinie i Koszalinie prof. Rosati wraz z Panem Roberem Smoleniem zaprezentował raporta dot. sposobu wykorzystania środków Unii Europejskiej w województwie zachodniopomorskim. Pełna treść raportu.

czytaj dalej

Wyjazd studyjny do Brukseli - laureaci konkursów

Za nami trzydniowy wyjazd studyjny do Brukseli w którym udział wzięli laureaci konkursów z Pomorze Zachodnie i Województwo lubuskie. Mamy nadzieję, że te kilka dni spędzonych w Belgii było ciekawym doświadczeniem w ich życiu i pomogło im w zdobyciu wiedzy na temat funkcjonowania Unii Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego

czytaj dalej

4. Europejski Parlament Osób Niepełnosprawnych

Dziś w Parlamencie Europejskim odbyło się posiedzenie 4. Europejskiego Parlamentu Osób Niepełnosprawnych EPDisability. Kilkuset delegatów ze wszystkich państw Unii Europejskiej obradowało nad tematami szczególnie ważnymi dla osób z niepełnosprawnością jak np. ułatwienie udziału w wyborach czy dostosowanie infrastruktury publicznej do ich potrzeb. Prof. Rosati spotkał się z przedstawicielami bardzo licznej delegacji z Polski. Szczególne gratulacje należą się posłowi Marek Plura za organizację wydarzenia oraz walkę z ograniczaniem możliwości głosowania korespondencyjnego w Polsce.

czytaj dalej

Koniec marzeń o dogonieniu bogatej Europy

Rząd chwali się wynikami budżetu. Wicepremier Morawiecki ogłasza po trzech kwartałach nadwyżkę w kwocie 3,8 mld zł i przypisuje ją poprawie ściągalności podatków oraz skutecznej walce z „VAT-owskimi mafiami”. I natychmiast przeznacza tę nadwyżkę w całości na dodatkowe wydatki. Któż bogatemu zabroni, chciałoby się powiedzieć...

czytaj dalej

Finałowe posiedzenie Komisji PANA

We wtorek przez cały dzień, będzie odbywało się ostatnie posiedzenie Komisji Śledczej ds. prania pieniędzy, unikania opodatkowania i uchylania się od opodatkowania (PANA). Oprócz omówienia tzw. Paradise Papers z dziennikarzami opisującymi i opracowującymi te przecieki, posłowie będą mieli okazję, m.in., przedyskutować uprzednio przegłosowane przez Komisję PANA wnioski i rekomendacje z Komisarzem Moscovicim oraz Komisarz Jourovą. Mandat Komisji upływa na początku grudnia, a podczas sesji plenarnej w Strasburgu posłowie będą głosować nad końcowymi rekomendacjami.

czytaj dalej