Dariusz Rosati

PiS oszalał

PiS oszalał. Chce bronić dobrego imienia Jana Pawła II przy pomocy uchwały sejmowej. Chce politycznym dokumentem przykryć ujawnione w wyniku dziennikarskiego śledztwa fakty pedofilii wśród księży katolickich z czasów pontyfikatu JP2 i wcześniejszych, gdy przyszły polski papież kierował archidiecezją krakowską.

czytaj dalej

"Grabowski - głos elitarnej pychy"

W Gazecie Wyborczej z 17.01.2023r ukazał się tekst dr Jana Radomskiego zawierający ostrą krytykę wywiadu, jakiego w Radiu Zet udzielił dr Bogusław Grabowski. Tytuł tekstu mówi wszystko: „Grabowski - głos elitarnej pychy”.

Rzecz dotyczyła sytuacji gospodarczej Polski i pożądanych kierunków polityki ekonomicznej. A wszystko w kontekście nadchodzących wyborów. Pan Radomski zrugał dr Grabowskiego, że ten odważył się powiedzieć kilka słów prawdy o gospodarce. Bo prawda może zaszkodzić opozycji w wyborach (sic!).

Wysłałem do GW polemikę z tym stanowiskiem, ale Gazeta nie zdecydowała się na jej publikację. Wykorzystuje więc demokratyczne medium, jakim ciagle jest Facebook i zamieszczam mój tekst poniżej. Kto chce, niech czyta.

czytaj dalej

Wspólna lista w liczbach

Dla osób niemających jeszcze zdania w sprawie wspólnej listy opozycji przytaczam wyliczenia prof. R. Markowskiego, pokazujące, jak wielką premię może uzyskać wspólna lista partii opozycyjnych w porównaniu z sytuacją, gdy partie te idą do wyborów osobno (cytuję za L. Miller):

czytaj dalej

Prawdziwy bilans KPO

Zbigniew Ziobro, w ramach swojej wojenki z Unią Europejską, próbuje nam wmówić, że pieniądze na KPO to bardzo drogi kredyt, który Polacy będą musieli spłacać przez lata. Oto cytat z jego wypowiedzi: „KPO to w istocie ukryty, drogi kredyt. [Polacy] Nie wiedzą, że faktycznie będą musieli go spłacać. Poprzez podwyższoną unijną składkę członkowską i nowe podatki dla Brukseli. Nie wiedzą, że według planów Komisji Europejskiej Polska będzie musiała wpłacić z tego tytułu do Unii Europejskiej kwotę co najmniej 300 miliardów złotych” (cyt. za OKO.press).

czytaj dalej

Dlaczego KO wstrzymała się od głosu?

Dzisiejsze głosowanie w Sejmie nad ustawą o Sądzie Najwyższym wzbudziło wiele emocji. Dziękuję za wszystkie uwagi i komentarze, także te bardzo krytyczne. Wiele osób uważa, że powinnismy głosować przeciw ustawie. Jeszcze raz sprobuję wyjaśnić nasze stanowisko.

czytaj dalej