Dariusz Rosati

O budżecie na rok 2023

Kilka dni temu Sejm głosami PiS przyjął projekt budżetu na 2023 rok. Poniżej pokazuję, że rząd chce wydać znacznie więcej pieniędzy niż zapisał w budżecie, że deficyt sektora fp będzie kilkakrotnie większy niż planowany deficyt budżetowy, a zadłużenie na koniec 2023 może przekroczyć 2 biliony zł.

czytaj dalej

Po prostu szkoda Polski

Kaczyński pokrzykuje, że Polska musi być silna, i że opozycja i Niemcy nie chcą silnej Polski.

Ale nikt tak nie osłabia Polski jak Kaczyński i jego ludzie. Bo to nie inny, tylko Kaczyński i rządy PiS doprowadzili do wielowymiarowego kryzysu w naszym państwie.

czytaj dalej

PiS chce puścić Polaków z torbami

W ostatnich 7 latach zadłużenie Polski wzrosło prawie 2-krotnie. Rząd #PiS każdego Polaka zadłużył na 46,5 tysiąca złotych i chce to zadłużenie zwiększać!

czytaj dalej

Brednie Prezesa

J. Kaczyński staje się stopniowo głównym atutem opozycji. Tak jak wcześniej Macierewicz. Każda kolejna wypowiedź prezesa o rakietach Patriot pogrąża jego i jego partię. Najpierw ogłosił, że niemieckie Patrioty powinny trafić nie do Polski, lecz na Ukrainę, zmuszając min. Błaszczaka do zmiany zdania o 180 stopni w 24 godziny i zaskakując prezydenta Dudę.

czytaj dalej

Czas na zaciskanie pasa?

Premier Morawiecki zapowiedział przedwczoraj cięcia wydatków i zaciskanie pasa. To pierwszy oficjalny sygnał że w finansach publicznych dzieje się źle, i że rząd PiS wpadł w pułapkę nadmiernych wydatków.

czytaj dalej