Dariusz Rosati

Szampan na Kremlu

3 kwietnia 2022 roku był nie tylko ważnym dniem dla Węgier, ale także dla całej Europy.

W niedziele odbyły się wybory, w których Węgrzy po raz czwarty poparli wizję konserwatywnego, antyliberalnego państwa i odrzucili niepokój związany z bliskimi relacjami Budapesztu z Moskwą i Pekinem. Koalicja Fideszu-KDNP zdobyła 135 mandatów w 199-osobowym jednoizbowym parlamencie –po raz kolejny uzyskując większość konstytucyjną, dającą Viktorowi Orbanowi możliwość nieskrępowanej władzy. Szeroki blok opozycyjny W Jedności dla Węgier wprowadził 56 deputowanych, a ich kandydat na premiera Peter Marki-Zaya nie uzyskał mandatu poselskiego. Skrajnie prawicowej partii Nasza Ojczyzna przypadło 7 miejsc.

czytaj dalej

Kto tak naprawdę jest wrogiem PiS?

PiS w obliczu barbarzyńskiej napaści Rosji na Ukrainę wspiera po cichu kremlowskich agentów wpływu w Europie. Morawiecki, Kaczyński, Ziobro mają pełne gęby frazesów o pomocy dla Ukrainy, ale w istocie walą głównie w Unię Europejską, Berlin i Paryż.

czytaj dalej

Mamy w Polsce pandemię wirusa Covid-19 czy nie mamy?

Z jednej strony minister zdrowia zniósł restrykcje sanitarne w postaci obowiązku noszenia maseczek, izolacji i kwarantanny. Ogłosił też że NFZ przestaje refundować testy, i że zakażenie Covidem można traktować jak zwykłą sezonową grypę. Chory niech sam decyduje, czy chce chorować w domu czy chodzić do pracy. Co gorsza, rząd zniósł finansowanie rehabilitacji pocovidowej. Niech pacjent sam za nią płaci - jak go stać.

czytaj dalej

Zgłoś się na staż!

Zgłoś się na płatny staż w naszym biurze w centrum Warszawy i zostań częścią #TeamRosati!

czytaj dalej

PiS blokuje miliardy złotych dla Polski

Środki te pomogłyby w walce z drożyzną w sklepach i z wysokimi cenami energii. Bez pieniędzy z KPO nie będzie możliwy dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii, które zapewnią Polakom tanią i czystą energię.

czytaj dalej