Dariusz Rosati

Stanowisko KO ws. Polskiego Ładu

System podatkowy powinien być sprawiedliwy, prosty i stabilny. To, co PiS robi w Polskim Ładzie, nie jest ani sprawiedliwe, ani proste, ani nie zapewnia stabilności.

czytaj dalej

Wojna o zdrowie

Rząd #PiS chce przeznaczyć z dodatkowych pieniędzy, które obywatele wpłacili do budżetu, dziesięć razy tyle na armię, co na ochronę zdrowia. I to u progu czwartej fali #COVID19. Te pieniądze powinny iść na szpitale, a nie na czołgi.

czytaj dalej

Podatkowy Frankenstein wg PiS

#PolskiŁad okazał się jednym, wielkim chaosem podatkowym. Głównym skutkiem tej zmiany będzie likwidacja ulgi zdrowotnej i uderzenie w małe, polskie firmy. Ci, którzy mieli być beneficjentami tej zmiany, dostaną najbardziej po głowie.

czytaj dalej

Polexit

Wicemarszalek Sejmu poseł PiS Ryszard Terlecki zapowiada wyjście Polski z Unii Europejskiej. Powód? Unia chce żebyśmy przestrzegali praworządności i niezależności sądów. Czyli tego, co mamy zapisane w naszej Konstytucji.

czytaj dalej

Pierwszy od 40 lat stan wyjątkowy w Polsce

Dziś Sejm głosami PiS i Konfederacji poparł zarządzony przez prezydenta A. Dudę pierwszy od 40 lat stan wyjątkowy w Polsce. Poniżej wyjaśniam dlaczego Koalicja Obywatelska była temu przeciwna. Trochę to długie, ale naprawdę argumentów przeciwko stanowi wyjątkowemu jest dużo.

czytaj dalej