Grupa EPL

"Gdy trwoga, to do Platformy"

Głęboko mylą się ci, którzy oskarżają PO, że jest jedynie anty-PiS-em. Walka z partią Kaczyńskiego jest po prostu obecnie najwyższym priorytetem, tak jak gaszenie pożaru w domu jest zawsze ważniejsze od dyskusji o nowym systemie czujników przeciwpożarowyc

Zachęcamy do zapoznania się tekstem prof. Rosatiego, który ukazał się na łamach Gazety Wyborczej.

„Wyborcza” nie rozpieszcza Platformy Obywatelskiej. Najpierw Jacek Żakowski grozi, że będzie głosować na PiS, jeśli PO nie zmieni swojego liberalnego podejścia do polityki ekonomicznej, i dodaje, że woli „brunatny dramat od czarnej katastrofy” („PO brzytwy się chwyta”). Następnie Marek Beylin, głęboko rozczarowany obecnymi liderami PO i Nowoczesnej, ogłasza casting na nowego przywódcę opozycji i daje do zrozumienia, że marzy mu się ktoś liberalno-lewicowy, spoza obecnego establishmentu, najlepiej ktoś taki jak Macron („Co zamiast IV RP”, 1-2 lipca). Beylin krzywi się także na Donalda Tuska, twierdząc, że symbolizuje zużytą Platformę i kojarzy się z Polską, którą wyborcy odrzucili dwa lata temu.

czytaj dalej

Po raz pierwszy to młode pokolenie się zmobilizowało" - prof. Rosati w Onet Rano

Oglądaliście Onet Rano z prof. Rosatim? Jeśli nie, to macie do nadrobienia, warto! 

Było o Komisji Europejskiej, ustawie o Sądach Powszechnych, prezydenckich wetach i o tym co należy zrobić.

czytaj dalej

Posłowie PO-PSL w obronie europejskich nawozów i rolnictwa

Komisja ds. Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) Parlamentu Europejskiego uchwaliła w czwartek raport w sprawie nowego rozporządzenia nawozowego.  Głosowanie to kończy ponad rok prac w Parlamencie Europejskim.  Wcześniej w tym roku, swoje opinie wydały Komisje Handlu Międzynarodowego (INTA), Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI). 

czytaj dalej

Wyjazd studyjny do Brukseli - mieszkańcy Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej

Za nami trzydniowy wyjazd studyjny do Brukseli w którym udział wzięli mieszkańcy z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej. Mamy nadzieję, że te kilka dni spędzonych w Belgii było ciekawym doświadczeniem w ich życiu i pomogło im w zdobyciu wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego

czytaj dalej

Wizyta we wschodniej Ukrainie 7.07 - 9.07

Prof. Rosati - jako Przewodniczący Delegacji European Parliament ds. Ukrainy - przyleciał do wschodniej Ukrainy, by do poniedziałku zapoznać się z sytuacją w tym, pochłoniętym przez konflikt, regionie. Pierwszego dnia wizyty Profesora Rosatiego we Wschodniej Ukrainie wylądował w Dnipro, następnie zwiedził muzeum poświęcone wojnie oraz odwiedził szpital, gdzie leczy się rannych w walkach. Możliwość zobaczenia na własne oczy okrucieństwa tej wojny daje lepsze zrozumienie tego, na jakie problemy napotyka Ukraina w związku z wojną, którą prowadzi Rosja na terytorium tego kraju. 

czytaj dalej