Dariusz Rosati

30. Finał WOŚP

SIEMA! ?? Trwa wielkie odliczanie do 30. Finału WOŚP, ale po co czekać do niedzieli? Już teraz możecie pomóc mi zapełnić moją #eSkarbonkaWOSP ???? albo wziąć udział w licytacji unikatowego zestawu podróżnika.

czytaj dalej

PiSowski NieŁad

Od 1 stycznia wszyscy borykamy się z Polskim Ładem. Błędy, niedoróbki, niejasności i przykre niespodzianki dotykają nie tylko zwykłych obywateli, ale i rząd, który w pocie czoła, na chybcika i w panice stara się łatać kolejne dziury w tak zachwalanym wcześniej programie.

czytaj dalej

DROŻYZNA TO SKUTEK POLITYKI PiS

Inflacja przyspiesza. Wstępny odczyt GUS za grudzień pokazał wzrost inflacji do poziomu 8,6% w skali rocznej. To tak, jakby każdemu z nas odebrano w ciągu roku jedną miesięczną pensję. Cierpią na tym głównie najsłabsze ekonomicznie grupy społeczne – pracownicy etatowi, emeryci, renciści, osoby na zasiłkach i stypendiach - bo ich dochody ustalane są w wartościach nominalnych i w trakcie roku nie ulegają zmianie. A będzie jeszcze gorzej – w pierwszym kwartale 2022 roku inflacja przekroczy 10%, m.in. za sprawą rosnących skokowo cen energii elektrycznej i gazu.  Ostatni raz z tak wysoką inflacją zmagaliśmy się na jesieni 2000 roku.

czytaj dalej

Jaki jest program PO po wygranych wyborach?

Część opozycji krytykuje Platformę Obywatelską, że bycie anty-PISem nie wystarczy, i że trzeba rozmawiać o programie, a nie o odsunięciu PiS od władzy.

Uważam, że w opozycji jest masa inteligentnych ludzi, którzy doskonale wiedzą o co nam chodzi. Ale na wszelki wypadek wyjaśniam jeszcze raz, jaki mamy program.

czytaj dalej

Sprawa Pegasusa

Dlaczego do wyjaśnienia sprawy Pegasusa powinna zostać powołana sejmowa komisja śledcza?

czytaj dalej