Dariusz Rosati

Misja obserwacyjna w Azerbejdżanie

9 lutego odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne w Azerbejdżanie. Prof. Rosati jako przedstawiciel delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE czuwał nad ich prawidłowym przebiegiem.

czytaj dalej

28. Finał WOŚP

SIEMA! 12 stycznia, jak co roku, graliśmy z Wielką Orkierstrą Świątecznej Pomocy. Tym razem prof. Rosati rozdawał czerwone serduszka i zbierał pieniądze do kolorowej puszki na Wilanowie w Warszawie. Pobicie lokalnego rekordu w zbiórce indywidulanej wśród wolontariuszy było bardzo blisko. W przyszłym roku spróbujemy jeszcze raz, ponieważ będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej! Prawda?! 

czytaj dalej

Niestety było dzisiaj, co komentować...

7 stycznia w wywiadach dla mediów prof. Rosati podkreślał, że:

czytaj dalej

Mały ZUS?

Rządowa propozycja obejmie tylko nielicznych przedsiębiorców. Dlatego przygotowaliśmy poprawki, które obejmą wszystkich przedsiębiorców i dadzą im odczuwalną ulgę, jeśli chodzi o obciążenia w postaci składek na ubezpieczenia społeczne.

czytaj dalej

PiS proponuje głodowe emerytury

Mamy do czynienia z wielką manipulacją. Trzeba odpowiedzialnie myśleć o przyszłych pokoleniach i finansach publicznych. Nie powiedziano Polakom, że z obniżeniem wieku emerytalnego wiążą się głodowe emerytury.

czytaj dalej