Grupa EPL

Petycja w sprawie ekspresowej drogi S6

Profesor Rosati włączył się do akcji Głos Koszaliński i złożył swój podpis pod petycją w sprawie poparcia dla realizacji S6 na całym przebiegu od Szczecina, przez Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk do Trójmiasta.

Petycje podpisało już kilka tysięcy osób. Zachęcamy do złożenia swojego podpisu, można to zrobić w formie elektronicznej (https://www.petycjeonline.com/s6) lub w biurze prof. Dariusz Rosatiego w Koszalinie.

czytaj dalej

Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

14 stycznia 2017 roku w Instytucie Politologii i Europeistyki na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się zawody okręgowe LVIII edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tematem przewodnim tegorocznych eliminacji były Systemy religijne świata. Profesor Dariusz Rosati objął zawody patronatem honorowym, a osoby, które uzyskały trzy najlepsze wyniki pojadą w nagrodę na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. 

czytaj dalej

Aukcje WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25. Nieodłączną częścią każdego z dotychczasowych Finałów są licytacje charytatywne, które wnoszą nieoceniony wkład finansowy do ogólnej puli pochodzącej ze zbiórek. Zachęcamy do udziału w aukcji WOŚP organizowanej przez prof. Dariusza Rosatiego. Przedmiotem licytacji jest pocztówka sprzed prawie 100 lat z widokiem na Wały Chrobrego w Szczecinie. 

Link do aukcji

czytaj dalej

25. Finał WOŚP

Już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 r. w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W tym roku fundacja będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci i seniorów. Będziemy kwestować od samego rana - w Szczecinie wspólnie z Arkadiuszem Marchewką, w Koszalinie z Piotrem Jedlińskim, a w Kołobrzegu z Januszem Gromkiem.

czytaj dalej

Płatny staż w Komisji Europejskiej

Zgłoś się na płatny staż w Komisja Europejska

- pięć miesięcy

- wynagrodzenie € 1120/m-c

- międzynarodowe środowisko

Szczegóły tutaj: http://ec.europa.eu/stages/

czytaj dalej