Dariusz Rosati

#AudytRząduPiS w Ministerstwie Finansów

Plany budżetowe zaprezentowane przez rząd pokazują, w jak fatalnym stanie są finanse publiczne po 5 latach rządów Prawa i Sprawiedliwości.

czytaj dalej

Spotkanie plenerowe w Mińsku Mazowieckim

Zawsze miło jest wrócić do Mińska Mazowieckiego i porozmawiać z mieszkańcami ????. Podczas spotkania na pl. Kilińskiego poruszyliśmy m.in. temat podziału Mazowsza, funduszy europejskich, nieodpowiedzialnej polityki budżetowej rządu oraz kryzysu finansów publicznych.

czytaj dalej

Nowelizacja budżetu 2020

Nowelizacja budżetu potwierdza tezę, że zrównoważony budżet to największe kłamstwo premiera Morawieckiego, a finanse publiczne w czasie rządów PiS popadły w ruinę. Kryzys zweryfikował też prawdę na temat luki VAT-owskiej.

czytaj dalej

Minikryzys w stosunkach polsko-niemieckich

Rząd PiS po trzech miesiącach udzielił agrément nowemu ambasadorowi Niemiec w Warszawie. Decyzja kończy minikryzys w stosunkach polsko-niemieckich, ale zarazem pokazuje że relacje miedzy Warszawą i Berlinem są najgorsze od 30 lat.

czytaj dalej

Profesor Rosati w mediach

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadami prof. Rosatiego dla:

1. Tygodnika Przegląd nt. kłastw Morawieckiego - mistrza propagandy w najgorszym stylu ???? www.tygodnikprzeglad.pl/tropie-klamstwa-morawieckiego

2. Rzczpospolitej nt. sytuacji gospodarczej w Polsce, podwyżek dla najwyższych urzędników państwowych, rezygnacji Ministra Szumowskiego oraz o sytuacji politycznej na Białorusi ???? www.youtube.com/watch?v=iwSGZAlBplo#action=share

czytaj dalej