Dariusz Rosati

Nowelizacja budżetu 2020

Nowelizacja budżetu potwierdza tezę, że zrównoważony budżet to największe kłamstwo premiera Morawieckiego, a finanse publiczne w czasie rządów PiS popadły w ruinę. Kryzys zweryfikował też prawdę na temat luki VAT-owskiej.

czytaj dalej

Minikryzys w stosunkach polsko-niemieckich

Rząd PiS po trzech miesiącach udzielił agrément nowemu ambasadorowi Niemiec w Warszawie. Decyzja kończy minikryzys w stosunkach polsko-niemieckich, ale zarazem pokazuje że relacje miedzy Warszawą i Berlinem są najgorsze od 30 lat.

czytaj dalej

Profesor Rosati w mediach

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadami prof. Rosatiego dla:

1. Tygodnika Przegląd nt. kłastw Morawieckiego - mistrza propagandy w najgorszym stylu ???? www.tygodnikprzeglad.pl/tropie-klamstwa-morawieckiego

2. Rzczpospolitej nt. sytuacji gospodarczej w Polsce, podwyżek dla najwyższych urzędników państwowych, rezygnacji Ministra Szumowskiego oraz o sytuacji politycznej na Białorusi ???? www.youtube.com/watch?v=iwSGZAlBplo#action=share

czytaj dalej

Nie dla bezkarności polityków PiS!

Sejm w głosowaniu odrzucił uzupełnienie porządku obrad o projekt ustawy autorstwa posłów PiS o zapewnieniu bezkarności polityków i urzędników PiS przy naruszaniu prawa i przepisów.

czytaj dalej

Nie wezmę udziału w zaprzysiężeniu PAD

Powodów jest kilka, wszystkie istotne.

czytaj dalej