Dariusz Rosati

O kolejnej tzw. "Tarczy antykryzysowej"

W istocie rzeczy nie mamy Tarczy antykryzysowej 4.0, lecz jedną, dziurawą tarczę, która jest bez przerwy łatana przez PiS!

czytaj dalej

O "wyborach", które się nie odbyły

Po raz pierwszy w Polsce wybory ogólnokrajowe nie odbyły się w wyznaczonym terminie, a zarazem nie wyznaczono nowego terminu. Rząd PiS doprowadził do największej kompromitacji państwa polskiego w ostatnich 30 latach.

czytaj dalej

Kilka słów o walce z pandemią

Od sześciu tygodni obowiązują w Polsce drastyczne ograniczenia w dostępie do przestrzeni publicznej w związku z pandemią Covid-19. Od połowy marca zamknięte są żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie, kina, teatry i muzea, lokale usługowe, hotele, restauracje, kawiarnie i bary, centra handlowe oraz ogromna większość sklepów, z wyjątkiem spożywczych, aptek i drogerii. Do tego doszły ograniczenia w przemieszczaniu się, podróżowaniu i w kontaktach bezpośrednich między ludźmi. Praktycznie zamarła działalność całych branż, takich jak gastronomia, turystyka, transport pasażerski i większość innych usług.

czytaj dalej

Sprzeciw wobec niedemokratycznych wyborów

To ostatni moment na apel do rządu PiS o wycofanie się z forsowanych za wszelką cenę wyborów prezydenckich, by nie narażać zdrowia i życia Polaków, a także fundamentu demokracji.

czytaj dalej

Dziurawa tarcza antykryzysowa

Zaproponowaną przez rząd tarczę antykryzysową można streścić jednym zdaniem: ZA MAŁO i ZA PÓŹNO. 

czytaj dalej