Grupa EPL

Relacje polsko-brytyjskie po Brexit

Zachęcam Państwa do zapoznania się z moim artykułem dotyczącym relacji polsko-brytyjskich w kontekście Brexitu i priorytetów, które powinien mieć Rząd Polski podczas negocjacji UE z Wielką Brytanią. Link do artykułu.

czytaj dalej

Lubuskie rusza w świat - Zgłoś się już dzisiaj!

Misja gospodarcza do Belgii i Luksemburga. Zgłoś się już dzisiaj!

 

Prowadzisz działalność na terenie województwa lubuskiego? Jesteś MŚP z branży IT/ICT i motoryzacyjnej? Zgłoś się na misję gospodarczą do Belgii i Luksemburga, organizowaną przez urząd marszałkowski województwa lubuskiego. Dofinansowujemy 85% kosztów wyjazdu.

Nabór firm do udziału w misji gospodarczej potrwa od 20 grudnia 2016r. do 16 stycznia 2017r. Specjalna pula miejsc dla młodych firm!!

W trakcie misji przewidziany jest wydarzenie promocyjne w Parlamencie Europejskim z udziałem 250 przedstawicieli świata biznesu i posłów do Parlamentu Europejskiego z wszystkich krajów członkowskich. Dofinansowujemy 85% kosztów wyjazdu na misję. 

czytaj dalej

Stoimy na polskiej bramce

Stoimy na polskiej bramce. Więcej o tym, co robimy w Parlamencie Europejskim - dzisiaj w "Gazecie Wyborczej". Zachęcamy do lektury!

czytaj dalej

Debata PE o sytuacji w Polsce

Polska nie zasługuje na płacenie tak wielkiej ceny za nadużycia władzy

Za nami kolejna debata Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce. Grupa EPL broni dobrego imienia naszego kraju. Jesteśmy z Polakami, którzy dobrze czują się w Unii Europejskiej. Sytuacja w Polsce jest na tyle poważna, że zasługuje na debaty i narady na forum europejskim. W trakcie debaty byliśmy głosem milionów Polaków - większości, która jest zadowolona ze swojej obecności w Unii Europejskiej, widzi te nadużycia.

Dyskusja rozpoczęła się od przedstawienia przez Komisję Europejską oceny sytuacji w naszym kraju. W styczniu Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę w sprawie praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Latem zaleciła polskiemu rządowi m. in. publikację wszystkich wyroków Trybunału Konstytucyjnego i zastosowanie się do nich. Dalsze niestosowanie się do zaleceń Komisji może skutkować uruchomieniem artykułu 7 unijnego traktatu i wniosku do Rady UE o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. 

czytaj dalej