Grupa EPL

Staże w Parlamencie Europejskim

Do 15 maja istnieje możliwość aplikowania na płatne staże dla absolwentów w Parlamencie Europejskim. Parlament oferuje kilka opcji odbycia stażu, w celu zapewnienia młodym ludziom możliwości odbycia szkolenia zawodowego i zdobycia wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego i jego działalności.

Więcej szczegółów znajdą Państwo pod poniższym linkiem

czytaj dalej

Klub Obywatelski w Łodzi

Zapraszamy na spotkanie Klub Obywatelski, które odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 18:00. W spotkaniu udział wezmą Witold Stępień oraz Dariusz Rosati, a rozmawiać będziemy na temat "Polska dla Unii, Unia dla Polski".

czytaj dalej

Śniadanie robocze w sprawie rozporządzenie nawozowego

Podczas roboczego śniadania Prof. Rosati tłumaczył, dlaczego nowe rozporządzenie nawozowe musi być swoistym kompromisem pomiędzy ochroną środowiska, a daniem przestrzeni naszym europejskim firmom nawozowym do dalszego rozwoju. Pozwoli nam to nie być zależnym od monopolistycznej pozycji Rosji na rynku nawozowym.

czytaj dalej

Wystąpienie dot. przepisów w sprawie hurtowych rynków usług roamingu w Unii Europejskiej

Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia prof. Rosatiego dot. przepisów w sprawie hurtowych rynków usług roamingu w Unii Europejskiej. Od 15 czerwca 2017 r. opłaty za roaming w Unii mają być całkowicie zniesione. Jest to konkretny przykład korzyści płynącej z integracji europejskiej.

czytaj dalej

Wystąpienie na temat funduszu rynku pieniężnego

Zachęcamy Państwa do wysłuchania wystąpienia Prof. Rosatiego na temat funduszu rynku pieniężnego. W swoim wystąpieniu profesor Rosati porusza kwestie możliwych korzyści wprowadzenia rozporządzenie dotyczące money market funds

czytaj dalej