Grupa EPL

Spotkanie z uczestnikami konkursu Eurostaż

Profesor Rosati właśnie odbywa spotkanie z laureatami konkursu Eurostaż, którzy przyjechali na wizytę studyjną do Brukseli. Rozmowa z młodymi o strefie euro, dyplomacji gospodarczej i ekonomii rzadko jest tak interesująca! 

czytaj dalej

Zapowiedzi nadchodzącego tygodnia

Przyszły tydzień będzie dla nas wyjątkowo gorący. We wtorek do stolicy Belgia na spotkanie z Prof. Rosatim przyjeżdża grupa studyjna z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. W ich trzydniowy program wchodzi nie tylko zwiedzanie Parlamentu Europejskiego ale także Brukseli czy Brugii. Także we wtorek w ramach spotkania Komisji PANA (w której to Prof. Rosati jest koordynatorem i rzecznikiem Grupy EPL) odbędzie się wysłuchanie publiczne dziennikarzy odpowiedzialnych za upublicznienie tzw. Kwitów z Panamy (Panama Papers). W środę za to Prof. Rosati będzie współgospodarzem śniadania roboczego o nowego rozporządzenia nawozowego, które jest wyjątkowo ważne dla Polski i woj. Zachodniopomorskiego.
Zachęcamy do zapoznania się z tym, czym będą zajmować się posłowie Grupy EPL - PO i PSL - w przyszłym tygodniu w Brukseli.

http://www.eppgroup.eu/pl/highlights/Zapowiedź-wydarzeń-tygodnia-%2826-30-września%29

czytaj dalej

Unikanie płacenia podatków, to problem strukturalny

Informacje związane z tzw. Bahamas Leaks znów zwróciły uwagę całej UE na sprawy podatkowe. Prof. Rosati odniósł się do tych informacji jako rzecznik Grupy EPL w Parlamencie Europejskim w Komisji PANA w imieniu największej frakcji politycznej w PE. Prof. Rosati podkreślił, że "Podobnie jak w przypadku innych tego typu informacji, powinniśmy zachować ostrożność i podjąć działania w sposób przemyślany i uporządkowany, unikając wyciągania przedwczesnych wniosków. Opublikowane przecieki po raz kolejny udowodniły, że to, z czym mamy do czynienia, jest problemem strukturalnym, a nie skandalem wywołanym przez poszczególne osoby. Posłowie Grupy EPL już nie pierwszy raz wzywają do ściślejszej współpracy międzynarodowej w sprawach podatkowych. Taka współpraca umożliwiłaby opracowanie i wdrożenie spójnych działań, które skutecznie rozwiązałyby problem uchylania się od płacenia podatków."

Zachęcamy do zapoznaniem się z komunikatem prasowym

http://www.eppgroup.eu/pl/press-release/Unikanie-płacenia-podatków%2C-to-problem-strukturalny

czytaj dalej

Spotkanie dot. nowego rozporządzenia w sprawie nawozów

Biorąc pod uwagę jak kluczową rolę pełni przemysł nawozowy dla Pomorza Zachodniego i Polski, już za 10 dni, wraz z włoską europosłanką Gardini, Prof. Rosati organizuje śniadanie robocze na temat nowego rozporządzenia nawozowego. Skupimy się na szansach i zagrożeniach propozycji Komisji. Prof. Rosati zapewnia, że wraz z innymi posłami PO będzie walczył, by przemysł nawozowy w Polsce nie stracił na CircularEconomy.

czytaj dalej

Spotkanie dot.rządowej SOR oraz przyszłość Kontraktu Terytorialnego dla woj. lubuskiego

Dziś w Lubuskim Urzędzie Marszałkowskim odbyło się spotkanie marszałek Elżbiety Anny Polak i Zarządu Woj. Lubuskiego z lubuskimi posłami, senatorami oraz europosłem Dariuszem Rosatim. Jego celem było wsparcie parlamentarzystów dla starań władz woj. lubuskiego o realizację najważniejszych zadań inwestycyjnych w regionie.

czytaj dalej