Grupa EPL

10 maja profesor Dariusz Rosati odwiedził Kostrzyn nad Odrą, Lubniewice oraz Kargową

"Polska skorzystała najwięcej na integracji europejskiej i powinniśmy ten trend kontynuować"

W sobotę profesor Dariusz Rosati uczestniczył w Forum Miast Partnerskich w Kostrzynie nad Odrą, gdzie wymienił poglądy z przedstawicielami Ukrainy, Niemiec, Rumunii i Włoch.

"Polska skorzystała najwięcej na integracji europejskiej, i powinniśmy ten trend kontynuować. Wiele zależy od silnej reprezentacji Polski w Parlamencie Europejskim" - powiedział profesor Rosati rozpoczynając debatę.

Po zakończeniu Forum Pan Profesor udał się do Lubniewic. Rozdawał materiały wyborcze, rozmawiał z mieszkańcami miasta o ważnych dla nich sprawach oraz sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie. Następnie wręczył nagrody i puchary zwycięzcom Długodystansowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym. Z Lubniewic udał się do Kargowej na zorganizowany przez Burmistrza Sebastiana Ciemnoczołowskiego piknik lotniczy. Pan Profesor podziwiał wystawione tam modele samolotów oraz pokaz lotniczych samolotów bezzałogowych.

Na zakończenie dnia profesor Dariusz Rosati spotkał się z członkami Rotary Club w Zielonej Górze. Klub obchodził  20-lecie istnienia. Wielką niespodzianką był koncert Ewy Błaszczyk.

Zobacz zdjęcia