Grupa EPL

Działalność w Parlamencie Europejskim i regionie

Już czwarty rok mam zaszczyt reprezentować Was – mieszkańców Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej – w Parlamencie Europejskim. Dotrzymując swoich obietnic, jak co roku, składam sprawozdanie z moich dokonań z ostatnich miesięcy.

 

Unia Europejska powinna wspierać swoich sąsiadów w ich europejskich ambicjach – to nasz przywilej, jak i obowiązek. Z tego powodu uznaję za szczególnie ważne pełnienie funkcji przewodniczącego Delegacji do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina (D-UA). W Parlamencie Europejskim jestem członkiem Konferencji Przewodniczących Delegacji (CPDE), Komisji Gospodarczej i Monetarnej (ECON), Komisji Specjalnej ds. Przestępstw Finansowych, Uchylania się od Opodatkowania i Unikania Opodatkowania (TAX3), Delegacji do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP--UE (DACP), Delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Euronest (DEPA), a także Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (zastępstwo) i Delegacji ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi (zastępstwo).

Ważnym narzędziem pracy posła są interpelacje, będące instrumentem kontroli m.in. nad Komisją Europejską. Wszystkie przeze mnie złożone znajdują się na mojej stronie internetowej (www.rosati.pl), a także na stronie Parlamentu Europejskiego (www.europarl.europa.eu).

Jednak jednym z kluczowych elementów mojej działalności parlamentarnej, jest aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i wydarzeniach na Pomorzu Zachodnim oraz Ziemi Lubuskiej. Od początku kadencji odbyłem blisko 100 wizyt w woj. Zachodniopomorskim i lubuskim, w trakcie których za każdym razem odwiedzałem co najmniej kilka miejscowości i uczestniczyłem w wielu spotkaniach. Wszystkie były i są bardzo ważne – opinie mieszkańców są dla mnie wskazówką a uwagi, również te krytyczne, są motorem do dalszego działania.

Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Ziemi Lubuskiej i Pomorza Zachodniego, a zwłaszcza seniorom i młodzieży, że dzielicie się ze mną swoim zdaniem, ale także troską o przyszłość Polski i jej funkcjonowanie w ramach Unii Europejskiej.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania związane z moją działalnością, zapraszam do odwiedzania moich biur poselskich, które znajdują się w Szczecinie, Koszalinie, Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim.

Ogromnie się cieszę z Waszych wizyt w moim brukselskim biurze; wraz z moimi współpracownikami zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zawsze możecie się ze mną kontaktować także drogą elektroniczną, pisząc na adres dariusz.rosati@europarl.europa.eu lub za pośrednictwem portali społecznościowych – Facebooka oraz Twittera.

Do zobaczenia!

Prof. Dariusz Rosati

Poseł do Parlamentu Europejskiego