Dariusz Rosati

Pan Glapiński nie przestaje nas zadziwiać

Pan Glapiński nie przestaje nas zadziwiać. Po tym jak wypuścił dżinna inflacji z butelki i nie może jej wepchnąć z powrotem, po tym jak przekształcił gmach NBP w nośnik rządowej propagandy, po tym jak zamienił większość „niezależnej” RPP na chórek potakiwaczy, zabrał się za komentowanie propozycji programowych opozycji. Glapińskiemu kompletnie pomieszały się role. Zapomniał, że bierze 100 tys zł miesięcznej pensji za utrzymanie stabilności cen, a nie za wtrącanie się do kampanii wyborczej po stronie PiS.

czytaj dalej

PIS JEST PARTIĄ ANTYNARODOWĄ

Jak to możliwe? Przecież z ust polityków PiS na okrągło słyszymy, że najważniejsze są dla nich Polska, naród, rodzina. Przecież wszyscy oni noszą w klapach biało-czerwone flagi, a przymiotnik „narodowy” odmieniają przez wszystkie przypadki - narodowe holdingi, narodowe instytuty wolności, narodowe media, czy narodowe fundacje.

czytaj dalej

O ruskiej rakiecie znalezionej pod Bydgoszczą

Nie znam się na rakietach, ale włos się jeży gdy czytam o ruskiej rakiecie znalezionej pod Bydgoszczą. Wleciała na terytorium Polski 16 grudnia, a odkryła ją w lesie przypadkowa osoba. Dodajmy, że to poddźwiękowych manewrujący 6-metrowy pocisk typu Ch-55, przeznaczony do precyzyjnego atakowania i niszczenia celów na terytorium przeciwnika. Rakieta ta może przenosić głowicę jądrową, chemiczną albo 300 kg materiału wybuchowego. I taką rakietę dowództwo polskiej armii wpuszcza na terytorium Polski, a gdy pocisk znika z radarów, dowództwo macha ręką i o nim zapomina.

czytaj dalej

Kulminacja kryzysu zbożowego

Ostatnie dni to kulminacja kryzysu zbożowego. Ujawniły one nieudolność, bezmyślność i zaniechania rządu PiS na niewyobrażalną skalę. A w tle zobaczyliśmy potężny przekręt finansowy, gdzie kilka firm zarobiło wielkie pieniądze kosztem polskich rolników i nas wszystkich.

Warto uświadomić sobie jak do tego doszło i kto ponosi za to odpowiedzialność.

czytaj dalej

"Babciowe"

D. Tusk zapowiedział świadczenie „babciowe” - 1500 zł/miesiąc przez 3 lata dla kobiet, które po urlopie macierzyńskim zdecydują się na powrót do pracy zawodowej. „Babciowe” może być przeznaczone na pokrycie kosztów niani, żłobka lub bezpośrednio trafić do rodzinnego budżetu.

czytaj dalej