Dariusz Rosati

Zwiększenie deficytu budżetowego o 24 mld zł

W piątek rząd PiS ogłosił nowelizację tegorocznego budżetu - czyli tłumacząc na polski zapowiedział zwiększenie deficytu budżetowego o 24 mld zł. Oczywiście chodzi o zwiększenie wydatków przed wyborami, aby zatrzymać spadający trend poparcia dla PiS.

czytaj dalej

Marsz Wolności 4 czerwca

Wszyscy już wiemy, że nasz Marsz Wolności 4 czerwca okazał się wielkim sukcesem. Nie tylko zgromadził pół miliona ludzi - najwięcej od 1989 roku - ale i miał spokojny, radosny przebieg. Dał nam poczucie jedności i siły, wzmocnił nadzieję na wygraną w wyborach. Sprawił, że będą do nas dołączać inni, dotychczas niezdecydowani. Musimy utrzymać tę mobilizację i determinację do samego końca, do zwycięstwa.

czytaj dalej

Jest jeszcze głupszy, niż myślałem

Jest jeszcze głupszy, niż myślałem. I jeszcze bardziej tchórzliwy.

Tak, to o Andrzeju Dudzie, który podpisał niekonstytucyjną ustawę o powołaniu tzw. komisji ds. badania rosyjskich wpływów. Gość, który ma stać na straży polskiej Konstytucji, podpisał ustawę, która tę Konstytucję narusza w 13 zapisach.

czytaj dalej

Kaczyński nie zwalnia tempa

Kaczyński nie zwalnia tempa. Dwa dni po powołaniu w Sejmie głosami PiS i przystawek tzw. Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej, zaatakował reportera TVN nazywając go przedstawicielem Kremla. A ten biedak po prostu go zapytał, czy po aferze z ruską rakietą prezes ma nadal zaufanie do ministra obrony narodowej M. Błaszczaka. Cóż, trzy czwarte Polaków tego zaufania nie ma, bo minister nie wygląda już na gościa, który potrafi obronić nas przed ruskimi rakietami, dronami i balonami.

czytaj dalej

Lista grzechów rządów PiS jest długa.

Lista grzechów rządów PiS jest długa. Łamanie Konstytucji, ograniczanie praw kobiet, upartyjnienie mediów, nękanie oponentów politycznych, ale także kryzys demograficzny, zapaść w służbie zdrowia, kryzys w oświacie, załamanie inwestycji czy dojenie spółek Skarbu Państwa.

czytaj dalej