Grupa EPL

Spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim, Lubniewicach i Sulęcinie

"Edukacja, praca, przedsiębiorczość - kluczem do sukcesu"

Dziewiątego kwietnia profesor Dariusz Rosati odwiedził Gorzów Wielkopolski, gdzie wziął udział w inauguracji Akademickiego Centrum Studiów Niemcoznawczych i Europejskich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jakuba z Paradyża.

W swoim wystąpieniu Pan Profesor przedstawił najważniejsze wyzwania z jakimi musi się zmierzyć Polska i Europa w najbliższych latach. Poruszył też tematy jedności Unii Europejskiej, współzależności pomiędzy państwami członkowskimi oraz szans i zagrożeń dla Polski związanych z przyjęciem w przyszłości waluty euro. 

Po inauguracji kandydat do Parlamentu Europejskiego udał się na spotkanie z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami Zespołu Szkół Samorządowych w Lubniewicach. Profesor Dariusz Rosati odwiedził także zabytkowy Urząd Miasta, gdzie rozmawiał z Burmistrzem Tomaszem Jaskułą o problemach i wyzwaniach stojących przed gminą. Następnie wraz z burmistrzem udał się na spotkanie z przedsiębiorcami, samorządowcami do Hotelu Woiński SPA.

Profesor Dariusz Rosati udał się także do Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie, gdzie rozmawiał z mieszkańcami i członkami lokalnej Platformy Obywatelskiej. Kandydat do Parlamentu Europejskiego wyjaśnił uczestnikom spotkania istotę zbliżających się wyborów, wymienił powody dla których warto głosować, a także zwrócił uwagę na sytuację Polski na arenie międzynarodowej.

Zobacz zdjęcia