Dariusz Rosati

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19

43% Polaków chce się szczepić na Covid19, 44% nie chce, a 13% nie ma zdania (GW, 29.12.2020). 70 lat temu na gruźlicę, ospę czy Heine-Medina szczepiło się ponad 90% Polaków. I z dobrym skutkiem. 

Sondaż GW pokazuje skalę zapaści cywilizacyjnej i wtórnego zacofania, jakie obserwujemy w Polsce za rządów PiS. To efekt szalejącej dezinformacji, fejknewsów i zwykłych kłamstw, które zalewają internet i media społecznościowe, wypychając na pobocze rzetelne informacje oparte na badaniach i utrwalonej wiedzy.

Ta masa polskojęzycznych bredni na temat szczepionki, jakie pojawiły się w sieci, zasłuży sobie na poczesne miejsce w księgach polskiej głupoty. Skalę bałamucenia narodu powiększają publiczne media z TVP na czele, z których m. in. dowiadujemy się, że cały świat nam zazdrości sukcesów w walce z wirusem, a tymczasem dzienna liczba zgonów w Polsce należy do najwyższych na świecie.

Cała odpowiedzialność za ten haniebny proceder ogłupiania Polaków spada na PiS. Obecna władza palcem nie kiwnęła, żeby utrwalać wśród ludzi szacunek do nauki, wiedzy i prawdy, wręcz odwrotnie, sama cały czas atakowała nauczycieli, lekarzy, profesorów, autorytety. Kłamała pięć lat temu o zamachu smoleńskim, o Polsce w ruinie i o mafiach VAT-owskich. I kłamie teraz na potęgę, strasząc Polaków genderem, LGBT, Niemcami, Holendrami, Timmermansem, uchodźcami, euro i jakoby anty-polskimi spiskami ze strony liberalno-lewackiej Europy.

Te spustoszenia w świadomości społecznej to osłabienie Polski na lata. Władza PiS prowadzi nas ku ciemnocie i zacofaniu. Wyborcy PiS, otwórzcie oczy, póki nie jest za późno.

Autor: prof. Dariusz Rosati