Grupa EPL

Na Pomorzu Zachodnim budujemy ekosystem przyjazny start-upom

Z inicjatywy prof. Rosatiego pierwszy raz w historii na Pomorzu Zachodnim realizowany będzie zgłoszony do Komisji Europejskiej projekt pilotażowy. Liderem projektu "Start this up" jest Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, która w konkursie Komisji Europejskiej wywalczyła grant w wysokości 750 tys. euro. Dzięki wsparciu powstanie m.in. specjalna platforma, która pomoże młodym firmom pokazać się inwestorom zewnętrznym i zdobyć kapitał na rozwój.

Celem projektu pilotażowego "Start this up" jest stworzenie powiązań między ekosystemami, konsolidację środowiska i zbudowanie platformy do współpracy między inwestorami, przedsiębiorstwami, instytucjami szkolnictwa wyższego, dającej realne szanse na konkurowanie województwa zachodniopomorskiego z bardziej rozwiniętymi społecznościami innych aglomeracji.

Projekt pilotażowy z jednej strony pomoże przyszłym przedsiębiorcom nawiązać współpracę z zagranicznymi partnerami, osiągnąć sukces rynkowy, a z drugiej strony przyczyni się do zbudowania potencjału regionu innowacyjnego i probiznesowego w oparciu o nowe technologie.

Więcej informacji na: https://goo.gl/Vez8e5