Grupa EPL

Profesor Dariusz Rosati zbiera podpisy pod listą poparcia kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego

"Będę pracować na rzecz regionu, wykorzystując moje doświadczenie, wiedzę i kontakty europejskie. Będę starał się promować region, być ambasadorem regionu"

Profesor Dariusz Rosati zbiera podpisy pod listą poparcia kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego

29 marca 2014 roku profesor Dariusz Rosati rozpoczął akcję zbieranie podpisów pod listą poparcia kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Miała tam też miejsce konferencja prasowa. Profesor Dariusz Rosati podkreślił na niej znaczenie tegorocznych wyborów. Zaznaczył, że Parlament Europejski decyduje o większości spraw, które mają wpływ na nasze codzienne życie. W PE stanowi się ponad połowę prawa, które obowiązuje w Polsce, zwłaszcza prawa gospodarczego. Należy zatem wybierać ludzi kompetentnych, znających Europę, którzy będą potrafili tworzyć przepisy korzystne dla Polski. Na koniec konferencji kandydat do Parlamentu Europejskiego profesor Dariusz Rosati zadeklarował, że jeśli zostanie wybrany to będzie pracować na rzecz regionu, wykorzystując swoje doświadczenie, wiedzę i kontakty europejskie. Będzie starał się promować region, być ambasadorem regionu. 

Po konferencji i rozmowach z mieszkańcami Szczecina Pan Profesor udał się do Kołczewa, by wziąć udział wraz z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem oraz Wicemarszałkiem Andrzejem Jakubowskim w Biegu New Balance Golf Run. Na polu golfowym Amber Balic Golf Club prof. Dariusz Rosati wręczył nagrody zwycięzcom Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych Juniorów i Juniorów Młodszych. 

Po tych wydarzeniach udał się do Koszalina na jubileusz 60-lecia Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. 

Zobacz zdjęcia