Grupa EPL

Regulacje w obszarze walut wirtualnych i pierwszych ofert kryptowalutowych (debata)

Zachęcami do wysłuchania wystąpienia prof. Dariusza Rosatiego dot. regulacji w obszarze walut wirtualnych i pierwszych ofert kryptowalutowych.

czytaj dalej

Debata z kanclerz Niemiec Angelą Merkel na temat przyszłości Europy

Wczoraj w Parlamencie Europejskim odbyła się debata z kanclerz Niemcy Angela Merkel na temat przyszłości Europa. Profesor Rosati w swoim wystąpieniu zadał pytanie dot. kształtowania wspólnej polityki zagranicznej w Europie w kontekście działań Federacji Rosyjskiej na Wschodniej Ukrainie. Zachęcamy do wysłuchania.

czytaj dalej

Sytuacja na Morzu Azowskim

Zachęcamy do wysłuchania wystąpienia prof. Dariusza Rosatiego dot. sytuacji na Morzu Azowskim.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że militaryzacja obszarów Morza Azowskiego, konstrukcja mostu nad Cieśniną Kerczeńską pomiędzy Półwyspem Krymskim, a Federacją Rosyjską, która odbyła się bez zgody Ukrainy oraz utrudnia przedostawania się statków do ukraińskich portów, oznacza, że Rosja podważa suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

W reakcji na agresywne działania w rejonie Morza Azowskiego zaaoeplował o kolejne sankcje wobec Rosji.

czytaj dalej

Afera CumEx

Posłowie debatowali o aferze CumEx dotyczącej przestępstw finansowych oraz lukach w obowiązujących ramach prawnych.


Mamy do czynienia z kolejnym skandalem podatkowym, z oszustwem, które kosztowało państwa członkowskie prawie 50 miliardów euro. Sieć inwestorów giełdowych, doradców podatkowych, bankowców, prawników sprzysięgła się, aby usunąć, ukraść taką ilość pieniędzy z kaset podatkowych państw członkowskich. Program cum-ex miał tylko jeden cel: uzyskać zwrot podatku od państwa ale za podatek, który nigdy nie został zapłacony. Powinniśmy być wdzięczni dziennikarzom za ujawnienie tej nieuczciwości. Ale co z organami ścigania? Gdzie były, kiedy miały miejsce te zbrodnicze działania i dlaczego w ogóle było to możliwe w UE? Wzywam ten Parlament i Komisję do podjęcia natychmiastowych kroków w celu wyeliminowania tych nadużyć.

czytaj dalej

Europejska Gra Miejska w Zielonej Górze

21 września 2018 r. w godz. 12:00-14:00 w Zielonej Górze zostanie przeprowadzona IV europejska gra miejska przygotowana przez Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusza Rosatiego. Głównym celem gry jest popularyzacja wiedzy nt. organizacji europejskich, wykorzystania funduszy europejskich w województwie lubuskim oraz promowanie aktywnego spędzania czasu. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie 8 punktów rozmieszczonych na terenie miasta oraz rozwiązanie określonych zadań. Uczestnicy mogą zgłaszać się indywidualnie, bądź drużynowo (maksymalnie 3 osoby). Udział w zabawie jest bezpłatny. Najlepszy zespół w nagrodę pojadzie na wyjazd studyjny do Brukseli. Rejestracja drużyn w Grze odbywa się poprzes przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres email: zielona.gora@rosati.pl Przed przesłaniem zgłoszenia, proszę zapoznać się z regulaminem.

Formularz zgłoszeniowy 

czytaj dalej