Grupa EPL

Stoimy na polskiej bramce

Stoimy na polskiej bramce. Więcej o tym, co robimy w Parlamencie Europejskim - dzisiaj w "Gazecie Wyborczej". Zachęcamy do lektury!

czytaj dalej

Debata PE o sytuacji w Polsce

Polska nie zasługuje na płacenie tak wielkiej ceny za nadużycia władzy

Za nami kolejna debata Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce. Grupa EPL broni dobrego imienia naszego kraju. Jesteśmy z Polakami, którzy dobrze czują się w Unii Europejskiej. Sytuacja w Polsce jest na tyle poważna, że zasługuje na debaty i narady na forum europejskim. W trakcie debaty byliśmy głosem milionów Polaków - większości, która jest zadowolona ze swojej obecności w Unii Europejskiej, widzi te nadużycia.

Dyskusja rozpoczęła się od przedstawienia przez Komisję Europejską oceny sytuacji w naszym kraju. W styczniu Komisja Europejska wszczęła wobec Polski procedurę w sprawie praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Latem zaleciła polskiemu rządowi m. in. publikację wszystkich wyroków Trybunału Konstytucyjnego i zastosowanie się do nich. Dalsze niestosowanie się do zaleceń Komisji może skutkować uruchomieniem artykułu 7 unijnego traktatu i wniosku do Rady UE o stwierdzenie zagrożenia dla praworządności w Polsce. 

czytaj dalej

Rozmowy o Europie - Polsko - Niemieckie Forum Obywateli

18 listopada w Frankfurcie nad Odrą, jak Państwo zapewne pamiętają, odbyło się Polsko-Niemieckie Forum Obywateli "Rozmowy o Europie". Profesor Rosati był jedynym polskim europosłem z Pomorze Zachodnie i Województwo lubuskie, który zdecydował się przyjechać do tego przygranicznego miasta w Niemczech i reprezentować Polskę.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu podsumowującego spotkanie

czytaj dalej

Kolejna stażystka opuszcza nasze biuro

Dziś nasze biuro opuszcza nasza stażystka Ola Kukier, która wspiera nas w naszej pracy od listopada. My, wzruszeni, Oli także dziękujemy! Twoje notatki, cierpliwość, ale także ambicja i chęć poszerzania wiedzy dodawały nam jeszcze więcej paliwa do działania! Cieszymy się także, że sama wiele wyniosłaś z tego stażu. Przez cały ten czas w Brukseli stałaś się prawdziwym członkiem Team Rosati. Dziękujemy i do zobaczenia!

czytaj dalej