Grupa EPL

Dariusz Rosati przewodniczącym delegacji PE ds Ukrainy

Rozwijanie dobrych stosunków między Unią Europejską i Ukrainą jest kluczowe nie tylko z powodu aktualnej sytuacji geopolitycznej. Stosunki unijno-ukraińskie są także ważne dla naszej części Europy. Jestem zadowolony, że tę ważną funkcję pełnić będzie Pola

Profesor Dariusz Rosati będzie przewodniczył Delegacji Parlamentu Europejskiego do Komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE - Ukraina. To kolejny organ PE, którym pokieruje Polak a także delegacja, o szczególnym znaczeniu dla Polski, wziąwszy pod uwagę miejsce Ukrainy w polityce zagranicznej naszego kraju.  

czytaj dalej

Quiz wiedzy o Unii Europejskiej - część V

czytaj dalej

Petycja w sprawie ekspresowej drogi S6

Profesor Rosati włączył się do akcji Głos Koszaliński i złożył swój podpis pod petycją w sprawie poparcia dla realizacji S6 na całym przebiegu od Szczecina, przez Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk do Trójmiasta.

Petycje podpisało już kilka tysięcy osób. Zachęcamy do złożenia swojego podpisu, można to zrobić w formie elektronicznej (https://www.petycjeonline.com/s6) lub w biurze prof. Dariusz Rosatiego w Koszalinie.

czytaj dalej

Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

14 stycznia 2017 roku w Instytucie Politologii i Europeistyki na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbyły się zawody okręgowe LVIII edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Tematem przewodnim tegorocznych eliminacji były Systemy religijne świata. Profesor Dariusz Rosati objął zawody patronatem honorowym, a osoby, które uzyskały trzy najlepsze wyniki pojadą w nagrodę na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. 

czytaj dalej