Grupa EPL

Klub Obywatelski w Łodzi

Zapraszamy na spotkanie Klub Obywatelski, które odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 18:00. W spotkaniu udział wezmą Witold Stępień oraz Dariusz Rosati, a rozmawiać będziemy na temat "Polska dla Unii, Unia dla Polski".

czytaj dalej

Śniadanie robocze w sprawie rozporządzenie nawozowego

Podczas roboczego śniadania Prof. Rosati tłumaczył, dlaczego nowe rozporządzenie nawozowe musi być swoistym kompromisem pomiędzy ochroną środowiska, a daniem przestrzeni naszym europejskim firmom nawozowym do dalszego rozwoju. Pozwoli nam to nie być zależnym od monopolistycznej pozycji Rosji na rynku nawozowym.

czytaj dalej

Wystąpienie dot. przepisów w sprawie hurtowych rynków usług roamingu w Unii Europejskiej

Zachęcamy do obejrzenia wystąpienia prof. Rosatiego dot. przepisów w sprawie hurtowych rynków usług roamingu w Unii Europejskiej. Od 15 czerwca 2017 r. opłaty za roaming w Unii mają być całkowicie zniesione. Jest to konkretny przykład korzyści płynącej z integracji europejskiej.

czytaj dalej

Wystąpienie na temat funduszu rynku pieniężnego

Zachęcamy Państwa do wysłuchania wystąpienia Prof. Rosatiego na temat funduszu rynku pieniężnego. W swoim wystąpieniu profesor Rosati porusza kwestie możliwych korzyści wprowadzenia rozporządzenie dotyczące money market funds

czytaj dalej

Wystąpienia na posiedzeniu plenarnym dot. nielegalnej aneksji Krymu

W czwartek, 16 marca odbyła się debata w sprawie ukraińskich więźniach politycznych w Rosji i sytuacji na Krymie, podczas której Prof. Rosati zabrał głos, zaznaczył, że marzec 2017 roku to trzecia, smutna rocznica nielegalnej aneksji Krym przez Rosja. Ponadto, Prof. Rosati zwrócił uwagę, że podczas gdy okupacja tego terytorium trwa, prawa człowieka są systematycznie naruszane przez Rosję nie tylko na tym terytorium. Prof. Rosati podkreślił, że Rada powinna zastanowić się nas zwiększeniem sankcji na Rosję, a Komisja musi niezwłocznie zaapelować do Rosji o wypuszczenie więźniów politycznych.

 

Zachęcamy to zapoznania się z przemówieniem Prof. Rosatiego!

czytaj dalej