Grupa EPL

Po raz pierwszy to młode pokolenie się zmobilizowało" - prof. Rosati w Onet Rano

Oglądaliście Onet Rano z prof. Rosatim? Jeśli nie, to macie do nadrobienia, warto! 

Było o Komisji Europejskiej, ustawie o Sądach Powszechnych, prezydenckich wetach i o tym co należy zrobić.

czytaj dalej

Posłowie PO-PSL w obronie europejskich nawozów i rolnictwa

Komisja ds. Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) Parlamentu Europejskiego uchwaliła w czwartek raport w sprawie nowego rozporządzenia nawozowego.  Głosowanie to kończy ponad rok prac w Parlamencie Europejskim.  Wcześniej w tym roku, swoje opinie wydały Komisje Handlu Międzynarodowego (INTA), Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności (ENVI) oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI). 

czytaj dalej

Wyjazd studyjny do Brukseli - mieszkańcy Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej

Za nami trzydniowy wyjazd studyjny do Brukseli w którym udział wzięli mieszkańcy z Pomorza Zachodniego i Ziemi Lubuskiej. Mamy nadzieję, że te kilka dni spędzonych w Belgii było ciekawym doświadczeniem w ich życiu i pomogło im w zdobyciu wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego

czytaj dalej

Wizyta we wschodniej Ukrainie 7.07 - 9.07

Prof. Rosati - jako Przewodniczący Delegacji European Parliament ds. Ukrainy - przyleciał do wschodniej Ukrainy, by do poniedziałku zapoznać się z sytuacją w tym, pochłoniętym przez konflikt, regionie. Pierwszego dnia wizyty Profesora Rosatiego we Wschodniej Ukrainie wylądował w Dnipro, następnie zwiedził muzeum poświęcone wojnie oraz odwiedził szpital, gdzie leczy się rannych w walkach. Możliwość zobaczenia na własne oczy okrucieństwa tej wojny daje lepsze zrozumienie tego, na jakie problemy napotyka Ukraina w związku z wojną, którą prowadzi Rosja na terytorium tego kraju. 

czytaj dalej

Przejrzystość podatkowa bez narażania konkurencyjności europejskich firm

O publikowaniu informacji podatkowych przez wielkie przedsiębiorstwa - czyli tzw. public country-by-country reporting, pisaliśmy już wielokrotnie. W celu podsumowania informacji na ten temat, zachęcamy do wysłuchania krótkiej wypowiedzi prof. Rosatiego podczas sesji plenarnej w Strasburgu.

czytaj dalej